پیشنهاد همکاری لگراند به ایندو ایشین

شرکت لگراند فرانسه جهت توسعه کسب و کار تجهیزات تابلویی خود پیشنهاد خرید بخش سوئیچ گیر شرکت ایندوایشین را داده که با اتفاق نظر مدیران ارشد این شرکت نیز همراه گردیده. شرکت فارسیان، کلید محافظ جان
اخذ گواهینامه های ایزو 9001 و 10002
شرکت فارسیان، جعبه فیوز 
شرکت فارسیان، فیوز مینیاتوری

بررسی تخصصی کلید مینیاتوری و فیوز مینیاتوری 1394/07/27
Visitors: 1472

کلید مینیاتوری ( Miniature Circuit Breaker ) مخفف MCB نامگذاری شده است. امکانات الکتریکی خانگی و صنعتی را در قبال اتصال کوتاه و اضافه بار ( عبور جریان غیر مجاز ) مورد امنیت قرار می دهد.
به عبارت دیگر می توان بیان کرد : فیوز یک دستگاه محافظتی است که در تجهیزات و مدارات الکتریکی کاربرد دارد تا در مواقعی که جریانی بیشتر از حد انتظار از وسیله عبور می کند مدار قطع شود تا سایر تجهیزات دچار اسیب نشوند.
فیوز مینیاتوری از2 مکانیزم برای عملکرد خود استفاده میکند : 1 - عملکرد بیمتالی برای حفاظت اضافه بار 2 - عملکرد مغناطیسی جهت حفاظت از اتصال کوتاه.
یا به عبارت ساده تر: تشخیص جریان اضافه به عهده یک فلز ( بیمتال) میباشد ( شماره ۵ ) که بوسیله عبور جریان مدت دار بیش از جریان نامی گرم شده و بر اثر خم شدن باعث عمل کنتاکت فیوز مینیاتوری شده و مدار را قطع میکند.
همچنین جریان اتصال کوتاه بوسیله سیم پیچ (شماره ۷ ) که دارای تعداد دور کم و قطر زیاد میباشد بصورت مغناطیسی تشخیص داده شده و فیوز مینیاتوری عمل می کند.
هر کلید مینیاتوری از دو سیستم قطع تشکیل شده است 1- سیستم قطع مغناطیسی که بر اثر افزایش ناگهانی جریان، باعث بیشتر شدن میدان مغناطیسی سیم پیچ مسی درون کلید شده و این میدان ضامنی را تحریک و کلید قطع می شود این مکانیزم فقط در اتصال کوتاه ایفای نقش میکند سیستم دوم ، سیستمی بی متال است که با افزایش بار کلید یا به نوعی افزایش تدریجی و آهسته جریان ( OVER LOAD ) با عث گرم شدن تکه فلزی بی متال شده و در نهایت تکه فلز انحنا پیدا کرده و ضامن را تحریک می کند که در این حالت نیز کلید قطع خواهد شد.
کلید محافظ نشتی جریان ( یا کلید محافظ جان ) Residual Current Circuit Breaker یا به صورت مختصر RCCB در هنگام وقوع جریان نشتی در سیستمهای الکتریکی خانگی یا صنعتی باعث قطع جریان برق می شود و از به وجود امدن خطرات احتمالی جلوگیری میکند.
با انتخاب و چیدمان درست اجزای سیستم حفاظتی و استفاده از کلیدهای محافظ نشتی جریان ( یا کلید محافظ جان ) RCCB میتوان از وقوع حوادث برق گرفتگی و آتش سوزی جلوگیری کرد.
مکانیزم عملکرد کلید محافظ جان ، محاسبه اختلاف جریان رفت و برگشتی در مدار است که اگر این اختلاف از حد خاصی عبور کند ، نشان دهنده وقوع جریان نشتی در مدار است و بلافاصله دستور قطع به وسیله کلید محافظ جان صادر می شود.


Visitors
موردی جهت نمایش یافت نشد.

نظر شما
توجه: نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده نمایش داده خواهد شد.
نام:
ایمیل:
نظر:
   
   
   
کایه حقوق این وب سایت متعلق با شرکت فارسیان میباشد1394
طراحی سایت حرفه ای ، سئوی سایت پشتیبانی : ماهان وب
پارتیشن پارتیشن گمرک شال